MALL.cz NEDOPORUČUJI !
5.9.2017 jsem koupil u firmy MALL.cz plachtový přístřešek pro zvířata / garáž od firmy Shelterlogic , za cenu 16 664 Kč .

Takto vypadal po sestavení 29.9.2017:

Nicméně hned po vybalení bylo jasné , že to je šunt ...plachta byla dost tenká , trubky měly velmi slabé stěny , zemní vruty nedostatečné . Na některých místech v trubkách chyběly díry pro šrouby , které tam měly být . Sváry trubek často neměly odstranéné ostré hrany. Nicméně jsem doufal , že jako dočasné řešení na dva tři roky to je OK . HA ! Vydržel týden , při prvním větru se pokácel.

...a takto vypadal o pouhý týden později , 5.10.2017

Proč k tomu došlo :
- celková konstrukce byla velmi chatrná , zejména trubky , které byly vzhledem k velikosti poddimenzované - tlouštka stěny odhadem méně než 1mm . Čili trubky se prostě a jednoduše zohýbaly
- vzhledem ke slabé stěně trubek se na několika místech normálně vytrhaly sváry
- ale to nejdůležitější , konstrukci chyběly šikmé výztuhy( na obrázku cerveně ), díky čemuž přístřešek není schopen odolávat silám působícím z boku ( ehm , vítr )


Zemní kotvy to překvapivě udržely na místě .


Ještě je na místě zdůraznit , že se nejednalo o vichřici Herwart , která ČR zasáhla 29.10.2017 .

Až potud bych vinil jenom firmu Shelterlogic , co vyrábí šunty . Nicméně mým dodavatelem byl MALL.cz , u kterého jsem tedy podal reklamaci . Tuto reklamaci zamítli , s poukázáním na živelnou událost , níže přikládám jejich vyjádření :

Dobrý den, pane Karafo,
reklamace byla bohužel obchodním partnerem zamítnuta z důvodu, že na období 4. - 5. 10. 2017 byla vydána výstraha ČHMÚ na velmi silný vítr. Pokud byl přístřešek sestaven, upevněn a provozován řádně podle návodu na montáž a údržbu a přesto byl poškozen, jednalo se tak o poškození živelnou událostí, která není předmětem záručních podmínek.

Doporučujeme v takovém případě bych doporučoval obrátit se případně na pojišťovnu. Pokud budete mít zájem o náhradní díly, obraťte se, prosím, na e-mail technik@lanitplast.cz
S přátelským pozdravem,
Michal Černý
zákaznický servis MALL.CZ


No , posuďte sami , jestli zde k něčemu takovému došlo :Hlavně jsem rád , že jsem tam ještě nestihl nic nastěhovat , takže nedošlo k následným škodám na majetku a nebo nedejbože zvířatech . Nicméně šestnáct tisíc v prdeli :-( .

MALL.cz rozhodně nedoporučuji !